poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Przedszkole jak z marzeń

Pamiętam kiedy kilka lat temu przemierzałam kilometry w poszukiwaniu wymarzonego przedszkola dla trzy letniej wówczas Maryśki. Śledziłam internetowe fora, podpytywałam, odwiedzałam...
Udało się. Przedszkole nie było może idealne, bez ogromu przestrzeni do nieograniczonej zabawy, bez tajemniczego ogrodu, ale za to z przemiłymi paniami owładniętymi pasją.
Po latach znalazłam zdjęcia przedszkola marzeń (w połączeniu z ciepłymi opiekunkami byłoby ideałem :) ). Zaprojektowane przez zespół architektów 70°N Arkitektu powstało
w Norwegii w miejscowości Troms.
 
 Więcej projektów tych architektów możecie odnaleźć na http://www.70n.no14 komentarzy:

 1. Ach, ciekawe kiedy pojawi się takie w Polsce??!! Przepiękne!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obawiam się, że nie prędko :(
   Ale pomarzyć można.

   Usuń
  2. świetne!
   U nas ogólnie architektura dopiero teraz zaczyna być na bardziej światowym poziomie, więc sądzę, że z czasem zaczną takie cuda u nas powstawać (nawet jako budynki użyteczności publicznej);) niestety wszystko jest kwestią pieniędzy...

   Usuń
  3. Myślę, że jednak nie do końca to tylko kwestia pieniędzy, ale chęci i dobrego smaku też. Wystarczy popatrzeć na olbrzymie, kosztowne domy stylizowane na... gotyckie zamki itp :)

   Usuń
  4. tak, tak:) ale gotyckie zamczyska stawiają sobie osoby prywatne, za prywatne pieniądze:) miasta stawiają ciągle na tańsze, prostsze projekty:) generalnie dla większości inwestorów liczy się to, żeby było taniej a niekoniecznie ładniej - czego przykładem mogą być koszmarki stawiane w wielu polskich miastach:)

   Usuń
 2. Oj tak :)
  Zachęcam do obejrzenia innych projektów (już nie przedszkolnych) na stronie http://www.70n.no
  Świetne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne. Już na pierwszym zdjęciu wyczułam skandynawski dizajn! Niestety, życie w Norwegii toczy się na zupełnie wyższym poziomie. Są o wiele lepiej wyedukowani, panuje polityka prorodzinna, wszechobecna fascynacja sportem i świadomość modowa. Kocham również ten kraj za landszafty. Gdyby nie pogoda, próbowałabym już tam zamieszkać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)
   Wzornictwo faktycznie mają znakomite.
   Od zagospodarowania przestrzeni, przez wnętrza, akcesoria do świetnej mody, którą niebawem też przedstawimy.

   Usuń
 4. O wiele lepiej wyedukowani ale nie pod każdym względem. W pięknych przychodniach przyjmują źle wykształceni lekarze. Znajoma mieszkała tam 5 lat. Norwedzy są świadomi tego problemu. Co innego edukacja - brak szalonego wyścigu za napiętym programem, warsztaty, wycieczki przede wszystkim. Dość, ze maja ładniejsze szkoły to jeszcze dużo mniej stresu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. łał , chciałabym w takim pracować....;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzenie każdej mamy i dziecka...

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny budynek, świetne wykończenie!
  Jak to się ma do czegoś takiego: http://bi.gazeta.pl/im/2/4544/z4544042X.jpg co powstało niedawno w mojej okolicy... I naprawdę wygląda identycznie, jak na wizualizacji! ;)

  Pozdrawiam :)

  www.WnetrzaZewnetrza.pl

  OdpowiedzUsuń